Hakkımızda

Zeytinin Serüveni…

Zeytinin serüveni binlerce yıldır anlatılıyor, nesillerden nesile aktarılıyor. En kaliteli zeytin ve zeytinyağına ulaşmak için yapılan çalışmalar Ege’deki bu lezzetin tesadüfi olmadığını da kanıtlıyor. Edremit Körfezi Kaz Dağları’nın etekleri, komşu Yunanistan’ın Girit ve İtalya’nın Toscana bölgesi bu lezzeti doruğa taşıyan Akdeniz ikliminin optimum şartlarını sağlıyor.

Bizim Serüvenimiz…

Kaz Dağları ya da mitolojik adı ile İda Dağı, Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir. Bu bölgenin düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları, farklı bir aromaya sahiptir. Biz, sızma zeytinyağlarımızı Altınoluk bölgesinde yamaçlarda bulunan bahçelerimize ait zeytinliklerden elde etmekteyiz.
Kaz Dağları’ndan çektiği temiz ve bol oksijen içeren havayı ovaya dağıtan, denizden aldığı iyotlu havayı da dağa çıkartarak adeta bir baca görevini üstlenen ve bölgeyi oksijen çadırına çeviren kanyonları, berrak pınarları, bereketli toprak kalitesinin birleşiminden oluşan ve dünyanın en nadide zeytinlerinin yetiştirilebildiği bu bölge uzmanlar tarafından “Altın Üçgen” olarak tanımlanmaktadır.
Dedemiz Ali Efendi, özellikle hafif eğimli, yazın sürekli rüzgâr alan, denize yamaç bol oksijen üreten Kaz Dağı eteklerindeki zeytin ağaçlarından zeytinleri elle toplatıp, özenle toplanmış mahsulleri en kısa sürede sıkım işlemlerini yaptırarak, çeşitli yerli ve yabancı firmalara dökme olarak satışını yapmaktaydı.
Senelerdir ailemiz dışında, sadece yakın çevremiz ile paylaştığımız bu lezzeti, 2015 yılından itibaren kaliteden taviz vermeden sürdüreceğimiz markamız Nish Gurme ile kurumsallaştırma kararı aldık. Bunun arkasındaki asıl düşüncemiz zeytinyağı gibi mucizevi bir “meyve suyu”nun, iyileştirici ve lezzet verici gücünü doğrudan sofralara taşıyabilmekti.
Amacımız, güvenilir bir tedarikçi olarak seçkin, gurme restoran, butik otel ve son kullanıcıların hizmetinde bulunmaktır. Ürünlerimizin %50 sini ulusal zeytin firmalarına verirken, filtre edilmeden özel olarak ürettiğimiz Sızma zeytinyağlarımız “Nish Gurme” markası ile pazarlanmaktadır.
Nish gurme olarak, hiç bir şekilde katkı maddeleri, tohum yağları ve hile karıştırmadan en üst nefasette, saf ve yalın sızma zeytinyağı üretmeyi hedefledik. Bu misyon ve vizyondan asla taviz vermeden toprağı, havası, suyu farklı ağaçları ve bahçeleri ayrı ayrı depoladık ve ambalajladık.
Soframıza gelene kadar bitmek tükenmek bilmeyen bir emek harcanır zeytinin yetiştirilmesinde, bizim isteğimiz bu serüvene sizleri de ortak etmek ve mucizeleri beraber keşfetmek.